כוח ריפוי של המחט 

 

    כוח ריפוי של המחט

 

אז מה יש בה במחט שהיא פוגשת את הגוף?

רבים שואלים אותי האם יש עליה חומר משכך או מרגיע...

ובכן אין על המחט שום חומר, זולת היותה עשויה ממתכת משובחת. הגוף שלנו היא מכונה אורגנית מופלאה, מערכת סינרגטית משוכללת המשלבת יחסי גומלין בין כל המערכות והאיברים בגוף. על פי ההסתכלות של תרבות המזרח הקדומה, נמצא כי בגוף קיימת מערכת זרימה אנרגטית במסלולים הנקראים מרידיאנים. כמו שנאמר בתרבות היהודית הקדומה בברכת היוצר : "וברא בו נקבים נקבים חלולים חלולים. גלוי וידוע לפני כיסא כבודך, שאם יפתח אחד מהם או יסתם אחד מהם, אי אפשר להתקיים ולעמוד לפניך אפילו שעה אחת: ברוך אתה אדוני רופא כל בשר ומפליא..." כך שמערכת המרידיאנים משמשת תשתית לכל אותם נקבים נקבים – הלוא הן נקודות הדיקור המצויות על המרידיאנים – תשתית מופלאה המעבירה זרימה אנרגטית של צ'י – הלוא הוא כוח החיוניות הזורם בכל אחד מאיתנו במימוש הפוטנציאל שלנו. זרימה אנרגטית במסלולים הללו יכולה להיות חסרה או בעודף או תקועה ומכאן החיבור לכניסתה של מחט והתערבותה בזרימה זו .

נקודות דיקור הללו- המשולות ל"נקבים נקבים" מצפינות בתוכן ידע מופלא מופלא המקשר פנימה אל איברי הגוף ומערכות הגוף .

עיקר עבודתו של מטפל ברפואת המחטים היא לבחור בנקודות המתאימות למטופל, על מנת לחבר את גוף המטופל ולגרות את המערכות למציאת איזון ולעורר את כוח הריפוי המצוי בגוף.

היכן שיש עודף- לפזר.

היכן שיש חוסר – לחזק .

עצם חדירת המחט בנקודות בעלות התפקודים השונים על גבי המסלולים הללו היא מהות התרפיה.  

המטופל נח על מיטת טיפולים בהנחייה להיות רפוי ככל שניתן ואז המטפל לאחר אבחנה וגיבוש אסטרטגיה טיפולית, מפזר \ מדקר על פני המסלולים את הנקודות הנבחרות.  כאשר המחט חודרת את הגוף ברמה הפיזית היא יוצרת זרימה דם מוגברת באזור המדוקר, מגרה הפרשת הורמונים שונים בגוף, מיצרת אפקט אנטי דלקתי ומשפרת את ההולכה העצבית. ברמה הנקודתית לכל נקודה יש תפקוד וכאשר המחט חודרת את הנקודה היא מעוררת את תפקודה!

הטיפול במחטים חודרני אמנם , אבל המחטים הן מחטים דקות בהשוואה למחטים שאיתם לוקחים לנו בדיקות דם, המחטים הסיניות  הן דקות במיוחד, בערך בעובי של שערה , המחטים סטריליות ואינן בשימוש חוזר ,לאחר השימוש בהן הן מועברות לפסולת למחזור מתכות .

מוזמנים לגלות את נפלאות הדיקור בחיבור לריפוי ובטיפוח האיזון של הגוף.

 

מירב יעיש - מטפלת ברפואה סינית