כוח הריפוי

להלן מאמרים בהם ריכזתי מידע רלוונטי בחיבור לכוח הריפוי הטבעי. מי שיש לו בעיה רפואית יודע כמה אנרגיה זה לוקח ממנו. בכוחכם לשנות את המצב! המלצתי : הציבו יעד להשתפר - להתעלות ולהתמקד בחייכם על ארבעה רבדים - ההיבט הפיזי, הרגשי, המנטאלי וההיבט הרוחני. זו העבודה העיקרית בחיי כולנו! מוזמנים להרחיב תודעה להפנים ולישם השקעה נכונה בתזונה, בויסות רגשי, בשינה טובה, בשחרור דפוסי חשיבה מעכבים, בהתחדשות בחשיבה, בפעילות גופנית, בפעילות רוחנית ובתחזוקה טיפולית תומכת ויצירת הרמוניה עם הטבע,

המעבר ממצב מצוי , להגדרת מצב רצוי ... זה עניין של בחירה!

נכונות לשינוי ללא ספק תוביל לטרנפורמציה לשיפור האנרגיה בגוף , לשיפור האיזון , לשיפור הבריאות! 

 

 

 

 

התמודדות עם כאב - חומר למחשבה 

הגוף הוא מערכת דינמית המרושתת במערכת עצבים היקפית המשדרים אותות למערכת העצבים המרכזית – המוח. כאב מוגדר כגירוי יתר של קולטני הכאב בגוף. כאשר הקולטנים מקבלים תמריץ יתר או תמריץ דלקתי או חוסר חמצן הם מעבירים שדר לסיבים העצביים. 

למעשה כאב הוא בעצם התראה של הגוף על פציעה או פגיעה מסויימת בגוף.

ישנם  סוגים של סיבי עצב, שקובעים מה יהיה סוג הכאב, עמום או חד. 

מהי הרפואה הסינית? 

העיקרון הבסיסי המנחה את הרפואה הסינית היא ההסתכלות על האדם כחלק הרמוני מן הטבע , הרפואה הסינית מטפלת באדם ולא במחלה , הכוחות הטבעיים של הגוף מאפשרים לכל בני האדם להתחבר  לשינוי ,על מנת להעצים את כוח הריפוי המצוי בגוף  . רפואה זו המשולבת כיום עם הרפואה המודרנית נחשבת לאמנות בטיפוח החיים ושמירה על בריאות הגוף תוך איזון גוף- רוח – נפש  .

​כוח הריפוי של המחט

 

אז מה יש בה במחט שהיא פוגשת את הגוף?

רבים שואלים אותי האם יש עליה חומר משכך או מרגיע...

מהות האיזון נפשי – רגשי על פי הרפואה המערבית ועל פי הרפואה הסינית

     

הרפואה הסינית וגם הרפואה המערבית מדגישות  את  ערך האיזון כמפתח לבריאות .

 

אם כך מהו הדבר הזה  "איזון בחיים"?

חלקנו מכנים אותו "באלאנס" או מגדירים זאת "כעניין של מינונים או מידות".

בוחרים לשפר את בריאותינו - חיזוק מערכת חיסונית  –
הרפואה הסינית העתיקה נולדה כרפואה מונעת. מתוך התבוננות בטבע והבנת החוקים הבסיסיים החלים על כל היצורים החיים, ידעו החכמים הסינים להתאים את אורח חייהם לטבע הסובב אותם ולעונות השנה. גם היום בעידן בו אורח החיים המודרני מרחיק אותנו מהטבע על ידי הארכת שעות האור ביממה והתאמת מזג האוויר לנוחיותנו, ניטיב לעשות אם ננסה גם אנו להיות מודעים יותר לסביבתנו ולהתאים את עצמנו אליה ולא רק אותה אלינו​.

המלצות תזונה  לחיזוק אלמנט האדמה – מרכז האנרגיה בגוף האדם


הטחול- אחראי על עודף משקל \ עודף לחות \ליחה בגוף ונפיחויות של הבטן 
איבר זה משמש תחנה ראשונה בייצור הדם בגוף,
איבר זה שולט  אנרגטית על השרירים בגוף ובעל משקל משמעותי בתפקוד של מערכת העיכול ומערכת החיסון על פי הרפואה הסינית 

תזונה לחיזוק הכליות, האגן  ועמוד השדרה 

 

הכליות הן איבר מרכזי ברפואה הסינית והן מהוות את הבסיס המרכזי לYIN    ולYANG   בגוף כולו, הבסיס לבאלאנס וליציבות בתהליכים שאדם עובר .

 

המלצות לניקוי כבד

 

האיברים המקושרים לעונת האביב – הם כבד וכיס מרה – שניהם ברפואה הסינית בני זוג באלמנט העץ המאפיין את האביב.  "כי האדם עץ השדה"  עץ מתאפיין בתנועה בצמיחתו והתפתחותו המתמידים – צומח ומתפתח כלפי מעלה ולצדדים ומחובר היטב לקרקע.

 

דגשים לתזונה – מעי רגיז

גורמי המעי רגיז:

הגורמים המדויקים אינם ברורים עדיין. בין הגורמים המשוערים:

       1. גורמים נוירולוגיים 

       2. הפרעות באיזון אוכלוסיות חיידקי המעי  

המלצות תזונה לטיפול בפיסורה 

 

את\ ב סובל\ת מפיסורה ... דע\י כי התזונה מאוד משמעותית ותורמת לאיזון מערכת העיכול ויש להקפיד על תזונה מאוד ספציפית כדי לנקות ולחדש את המערכת

 

המלצות תזונה לגאוט

מחלת הגאוט הנקראת גם שיגדון, הייתה ידועה בעבר כמחלת המלכים (המלכים שהיו עשירים יכלו לאכול בשר בניגוד לשאר פשוטי העם) . המחלה נגרמת עקב שיבוש מטאבולי המתבטא בעליית רמת חומצת השתן (ACID URIC  בדם. המחלה מאופיינת בכאבים קשים הפוגעים באיכות חיי החולה. הצטברות חומצת שתן בדם, יכולה לגרום להתקף גאוט חריף או כרוני, או לגרום לאבנים בכליות. חומצת השתן נוצרת בגוף באופן תקין, ומפורקת על ידי הכליות. אצל אנשים מסוימים הכליות אינן מפרקות את חומצת השתן. עלייה ברמת חומצת השתן עשויה שלא להתבטא כלל או להוביל לגאוט על צורותיו השונות. 

המלצות תזונה לדלקת בשלפוחית השתן 

הטיפול התזונתי במצב של דלקת-

על פי הרפואה הסינית, דלקת בדרכי השתן נגרמת מעודפי לחות וליחה בגוף. כדי להתגבר על אלה :מומלץ לשתות חליטות קמומיל בשילוב עם אכיניצאה ושן ארי, או תמצית אלוורה. 

הרפס: איך נמנעים וכיצד מטפלים
 
נגיף ההרפס  Virus HSV - Herpes Simplexהרפס הינו זיהום נגיפי של העור והרקמות הריריות המאופיין על ידי הופעת קבוצה של שלפוחיות קטנות מלאות בנוזל על בסיס מודלק.  
לאחר הזיהום הראשוני הופך הנגיף לרדום בצברי תאי העצב ומתעורר שוב עקב חשיפה לזיהומים, חבלה, מתח נפשי ורגשי, חוסר איזון תזונתי, ולאחר חשיפה לשמש.

המלצות תזונה למטופלים עם מחלת הסוכרת

 

צלחת יומית מאוזנת של חולי סוכרתי צריכה להיות כך:25-30%- דגנים (חלק יכול להיות מונבט)35-40%- ירקות15%- חלבון מן החי – מוצרי חלב עיזים , ביצה קשה, דג.15%- חלבון מן הצומח- קטניות (עדשים, שעועית מש, שעועית לבנה ושחורה) שקדים ואגוזים .5%- פירות

 

המלצות תזונה לשלבקת חוגרת

 

ראשית חשוב להפחית צריכת  סוכר הידוע כמחליש מערכת חיסונית.מומלץ לאכול דגנים מלאים אשר מספקים ויטמינים מקבוצת B  הידועים בחשיבותם לבריאות העצבים כגון : אורז מלא, אורז בסמטי, דוחן. 

 

מירב יעיש - מטפלת ברפואה סינית