תזונה לשלבקת חוגרת

ראשית חשוב להפחית צריכת  סוכר הידוע כמחליש מערכת חיסונית.

מומלץ לאכול דגנים מלאים אשר מספקים ויטמינים מקבוצת B  הידועים בחשיבותם לבריאות העצבים כגון : אורז מלא, אורז בסמטי, דוחן.

ירקות כתומים וצהובים מספקים לגוף ויטמינים A ו C התורמים לאיחוי פצעים

ירקות ירוקים עליים מספקים לגוף סידן ומגנזיום החשובים לבריאות קצוות העצבים ולתשדורת עצבית תקינה.

 

המזונות הטריים הם : גזר , דלעת , דלורית , בטטה , פלפל צהוב וירוק וכתום

חסה , עלי רוקט , עלי תרד , בצל ירוק , עירית , תערובת בייבסלט.

 

מומלץ בנוסף:

גרעיני דלעת שאינם קלויים והודו מזינים בריפוי רקמת העור שנפגעה .

ועל בסיס יומי לצרוך כפית של שמן פשתן מכבישה קרה המכיל אומגה 3 התורם לבריאות העור ומערכת העצבים

 

(פטריות סיניות מומלצות – שיאיטאקה וקורדיצפס )

 

להלן מבחר של  רשימת תוספי תזונה וצמחי מרפא של חברת סולגאר המומלצים לטיפול בשלבקת חוגרת:

 

 - חומצת אמינו ל-ליזין מעכבת ספיגה של חומצת אמינו ארגינין, הדרושה בכמות גדולה להתרבוּת וירוס ההרפס. ייתכן כי לל-ליזין תכונות אנטי-ויראליות ישירות. מחקרים הוכיחו כי נטילתה מחד גיסא ושמירה על תזונה דלת ארגינין מאידך גיסא – מפחיתות את תדירות התפרצות הווירוס ומקטינות את משך ההתפרצות ואת חומרתה.הנחיות: בזמן ההתפרצות: 4–6 כמוסות ביום, על קיבה ריקה.למניעה: 1–2 כמוסות ביום, על קיבה ריקה.         

  - לאסטרולה (ויטמין C פטנטי לא חומצי בתוספת ביופלבנואידים) השפעה מוכחת בהגברת פעילות מערכת החיסון בכלל ונגד זיהומים ויראליים בפרט.אסטרולה היא פיתוח ייחודי מבית סולגאר, המאפשר העלאה של רמת ויטמין C בתאי הדם הלבנים, פי ארבעה יותר מכל תכשיר אחר של ויטמין C.הנחיות: בזמן ההתפרצות: 2–3 טבליות ביום, עם הארוחות.למניעה: טבלית אחת ביום, עם הארוחה.

האסטרגלוס נחשב לצמח היעיל ביותר להגברת תנגודת הגוף לזיהומים, והוא מוכר בתרבות הסינית כצמח מרפא הניחן בפעילות ממריצה של מערכת החיסון. לאסטרגלוס פעילות אנטי-ויראלית המגבירה את הִתרבוּת תאי מערכת החיסון ומדרבנת את התפתחותם לתאים פעילים פונקציונליים.הנחיות: בזמן ההתפרצות: 3–4 כמוסות ביום, עם הארוחותלמניעה: 1–2 כמוסות ביום, עם הארוחות.

- האבץ, הניחן בתכונות אנטי-ויראליות, נחוץ לתפקודה התקין של מערכת החיסון ולמניעת זיהומים,  מזרז ריפוי של פצעים ושומר על בריאות העור. במחקרים קליניים הוכח כי אבץ מעכב ביעילות את שכפולו של נגיף ההרפס ואת התרבותו, זאת נוסף ליכולתו לעודד תגובה חיסונית תאית.הנחיות: טבלית אחת ביום, לפני השינה.

 ® VM-2000 פורמולה מתוחכמת המכילה מינונים עשירים במיוחד של ויטמינים ומינרלים. כוללת שילוב מיוחד של נוגדי חמצון, וקומפלקס ויטמיני B המסייעים בטיהור הדם והנחוצים לחידוש תאי העור ולשמירה על עור בריא. כמו כן, מכילה הפורמולה מינון גבוה של בטא קרוטן, המעודד פעילות תקינה של מערכת החיסון, מעכב את הווירוס ומסוגל לעורר פעילות אנטי-ויראלית של תאי דם לבנים.הנחיות: 2 טבליות ביום, עם הארוחות

 

ממליצה עבורך מתוך רשימה זו של תוספים :

לקחת את  אבץ פיקולינאט ואסטרולה.

תרגישו נוח לפנות אלי בכל שאלה .

 

 

בהצלחה !

 

בברכת רפואה שלמה

מירב יעיש

Dip.Ac

 

 

 

מירב יעיש - מטפלת ברפואה סינית